TAV Ahmet Haluk Dursun Meşkleri

Mutrıban Türk Müziği Topluluğu: “Sultan III. Selim Eserleri Konseri”

Türkiye Araştırmalar Vakfı’nda her ayın son Perşembe günü, Mutribân Türk Müziği Topluluğu tarafından Ahmet Haluk Dursun Meşkleri ders formatında gerçekleştirilecektir. Klasik Türk Müziği alanında her ay farklı bir konunun işleneceği meşkler rahmetli hocamız Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun’un anısana öğrencileri tarafından gerçekleştirilecektir. Dinleyicilerimizle konser sırasında meşkte okunacak eserlerin güftesi ve bestesi paylaşılacaktır.

”Sultan III. Selim Eserleri Konseri”

Tarih: 27 Haziran Perşembe

Saat: 17:00-19.00

Solist : Zahit İpek

Klasik Kemençe : Münip Ârâ

Tanbur: Kasım Selman Öztürk

 

Zahit İpek 06 Mayıs 2001 tarihinde Istanbul’da doğdu. Musikiye küçük yaşlarında Dini Musiki ve Klasik Türk Müziği ile başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nı bitirdi. Çalışmalarına kendi yaptığı projeler ve Türk Musikisinin önemli şeflerinin projelerinde devam etmektedir. Lavta, Tanbur ve Ritim enstrümanları ile ilgilenmektedir.

Kasım Selman Öztürk 27 Haziran 2000 tarihinde İstanbul’un Beykoz ilçesinde doğdu. Musiki ile hemhâliyeti Hocası Özer Özel ile tanbur meşk ederek başladı. Birçok proje ve konserlerde yer aldı. 5 senedir kendi atölyesinde tanbur dersleri vermektedir. Aynı zamanda İstanbul Medeniyet Üniversitesi İktisat bölümünü bitirdi.

Münip Ara Rızvanoğlu 28 Aralık 2004 tarihinde  İstanbul’da doğdu. Kemençeye 2019’da başladı. Sema Babuşçu, Aslıhan Eruzun Özel gibi isimlerden ders aldı. Şu an halen Derya Türkan’dan ders almaya devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu